top of page

Orientēšanās

Informāciju par sacensībām, kalendāriem un rezultātiem skat. ŠEIT

Treneri

Sarmīte Gobiņa

Tālr. 26 562 559
E-pasts: sarmite.gobina@gulbene.edu.lv

MT-7 grupa 2008, 2009, 2010 dz. g.

Treniņu vieta: Gulbenes pilsētas sporta bāzes

Aktualitātes

06/10/2020

Visi sacensību dalībnieki startē vienlaicīgi. Tas prasa vēl ātrāku reakciju un spēju neapjukt lielajā burzmā, zibenīgi pieņemt lēmumus un izvēlēties ceļu uz KP. Distances šoruden dalībniekus dzina augšup-lejup pa Vilkmestes gravas atzariem, kas atrodas blakus Siguldas gaisa tramvaja Krimuldas puses galapunktam.

Vislabāk šoreiz veicās brālim un māsai - Kārlim un Dārtai Putniem. Kārlis, pirmo reizi startējot nemarķētā distancē, V10 grupā izcīnīja 9. vietu 35 dalībnieku konkurencē. Labāk veicās Dārtai, kas S16 grupā vēl pie 10 KP bija līdere, bet pēdējiem kalniem pietrūka spēka un, zaudējot tikai dvīņumāsām Jaunmuktānēm no Smiltenes, tika izcīnīta 3. vieta. 

Dārtas grupā šinīs sacensībās startēja visas Latvijas izlases meitenes, tādēļ vēl lielāks prieks par veikumu distancē un pjedestālu.

Latvijas Kausa posms "Siguldas rudens"

Latvijas Kausa posms "Siguldas rudens"

3.oktobrī GNBJSS orientieristi piedalījās LK posmā Siguldā. Šīs sacensības notiek atšķirīgā formātā kā parasti. 

8 CBR kauss

12. septembrī Gulbenes sporta skolas orientieristi piedalījās Smiltenes novada sacensībās “8 CBR kauss”. Sacensības notika pilnīgi jaunā kartē, sportisti šeit iebradāja taciņas pirmo reizi.

Pēc lietavām visas nedēļas garumā, mūs sagaidīja brikšņains mežs, kur vietām ūdens mērcēja bikses gandrīz līdz ceļgaliem. Pieveicot šādas distances, mazie sportisti gūst rūdījumu un audzina gribasspēku, jo nav viegli sevi piespiest iekāpt dziļā peļķē, kas ir vienīgais iespējamais ceļa variants uz nākamo kontrolpunktu.

Vislabāk šoreiz veicās Paulai Groševai, kas izcīnīja 2. vietu S8 grupā. 3. vietas Kristiānai Ancei Šolinai S14 grupā un Leonardam Danem V10 grupā. Vēl vairāki sportisti palika uzreiz aiz goda pjedestāla – 4. vietas Leldei Gulbei S8, Violai Šķirpānei S12, Kristapam Lemešam V8, Rihardam Rutkim V10 grupā.

Trenere Sarmīte Gobiņa

16. Eiropas un 14. Latvijas čempionāts Rogainingā

22. augustā – atpūtas kompleksā “Milzkalns” ar startu pulksten 12:00 sākās 16. Eiropas un vienlaicīgi arī Latvijas 14. čempionāts rogainingā. Šajās 24 stundu sacensībās piedalījās 240 komandas no 15 valstīm. 24 stundu pārbaudījumā devās arī Gulbenes NBJSS orientēšanās nodaļas šī gada absolventi Dārta Putne un Normunds Zaharāns.

Eiropas čempionāts, kas vienlaikus ir arī 2020. gada Latvijas čempionāts rogainingā, sākotnēji bija paredzēts 6. - 7. jūnijā, taču Covid-19 ierobežojumu dēļ tika pārcelts uz 22. – 23. augustu. Pārceltie starta datumi lika mainīt plānus arī Gulbenes novada komandai, jo, diemžēl, komanda nevarēja piedalīties sākotnēji paredzētajā sastāvā.

Rogainings ir orientēšanās sporta paveids – komandu sporta veids, kur dalībniekiem noteiktā kontrollaikā ir jāapmeklē kartē atzīmētie kontrolpunkti ar mērķi savākt pēc iespējas lielāku ieskaites punktu summu. Kontrolpunkti ir izvietoti plašā, mežainā apvidū, un tiem ir dažādas vērtības. Distanci komanda plāno pēc saviem ieskatiem. Komandas dalās vairākās grupās pēc vecuma un dzimuma(M,W,X).

 

Junioru grupā startē sportisti līdz 23 gadu vecumam. Mūsu komanda šinīs sacensībās pēc sastāva maiņas kļuva par otro jaunāko un jauktajā X grupā – visjaunāko. Dārtai – 16, Normundam – 17 gadi. Svarīgākais pēc karšu saņemšanas bija saplānot sev atbilstošu un pieveicamu distanci.

Jauniešiem ar mazu pieredzi, startējot šādās sacensībās, galvenais ir nepārvērtēt savus spēkus, sekot līdzi pašsajūtai un laicīgi pieņemt pareizos lēmumus. Šāds lēmums šoreiz bija jāpieņem arī mūsējiem, jo, nakts melnumā, sākoties veselības problēmām, tika pieņemts lēmums distanci saīsināt un doties uz finišu, bet to paveicot saviem spēkiem. Viena no konkurentu komandām, kas sākotnēji virzījās ļoti jaudīgi, precīzi un ātri, šādu lēmumu laicīgi nepieņēma un atrodoties kartes tālākajā galā, nespēja tikt līdz finišam un bija spiesti lūgt organizatoriem evakuāciju, līdz ar to saņemot diskvalifikāciju.

Svētdien, 23. augustā, finišējot visām komandām, tika sagaidīti rezultāti - mūsu komandai Latvijas Čempionātā 2. vieta, Eiropas Čempionātā 4. vieta un iegūta milzīga pieredze.

22.-23.augustā Smiltenes pusē vairāk kā 400 dalībnieki stājās uz starta orientēšanās kluba “Azimuts” rīkotajās sacensībās “Mazā balva 2020”, kur reizē norisinājās arī sestais un septītais Latvijas kausa posms.

Šajās sacensībās piedalījās arī 19 Gulbenes NBJSS jaunie orientieristi. COVID ierobežojumu dēļ, mums šīs bija pirmās sacensības šogad. Tas viennozīmīgi atstāja iespaidu uz rezultātiem, jo orientēšanās prasa regulāru darbošanos nepazīstamās kartēs un apvidos. Neskatoties uz neveiksmēm divu dienu kopvērtējumā, katrā dienā atsevišķi, vairākiem audzēkņiem izdevās sasniegt labus rezultātus.

Pirmajā sacensību dienā visaugstāk izdevās tikt Elīnai Vagulei W12 grupā – 2. vieta, Paula Groševa W8 grupā – 3.vietā, Lelde Gulbe W8 grupā – 4. vieta, Kārlis Putnis – M10 grupā – 5.vieta, Viola Šķirpāne W12 grupā – 6. vietā.

Otrajā dienā distance pēc nakts lietus bija dubļaina, slapja un fiziski grūta. Mazajiem 8 un 10 grupas skrējējiem bija jāpieveic gandrīz 3 km pa slapju mežu, lielākajiem vēl vairāk. Vislabāk ar šo grūto uzdevumu tika galā W8 grupā Paula Groševa – 4. vietā, M8 grupā Kristaps Lemešs un M10 grupā Leonards Dane – abi 6. vietā.

Divus dienu kopvērtējumā pirmajā desmitniekā iekļuva: 4. vieta – Paula Groševa(W8), 5. vieta – Karlis Putnis(M10), 6. vieta – Lelde Gulbe(W8), 7.vieta – Kristaps Lemešs(M8), Adriana Pušpure(W10), 8. vieta – Katrīna Brūniņa(W10), 10.vieta – Leonards Dane(M10).

Orientēšanās trenere Sarmīte Gobiņa

Latvijas kausa 6. un 7. posms – Smiltenes “Mazā balva”

Divas godalgotas vietas Latvijas kausa posmos aizvadītajās Lieldienās izdevās izcīnīt Gulbenes NBJSS/Pūznis OK orientieristam Normundam Zaharānam.

20. – 21. aprīlī notika orientēšanās sacensības “Ziemeļu Divdienas”, LK 3.posms Brizulē, Tukuma apkārtnē. Pēc pirmās dienas vidējās distances Normunds atradās tikai 6.vietā, jo tika pieļautas kļūdas un neveiksmīgas ceļa izvēles. Otrās dienas garo distanci izdevās veikt labā ātrumā, bez kļūdām, ceļu izvēle garajos etapos bija tik veiksmīga, ka izdevās ne tikai sadeldēt 3:30min. atpalicību, bet kopvērtējumā izcīnīt uzvaru ar 1:30 min pārsvaru pār otro vietu.

Jau nākamajā dienā, Otrajās Lieldienās Normunds startēja Latvijas sprinta kausa 2. posmā – “Lieldienu balva 2019”, Rīgā. Pēc iepriekšējās divās dienās veiktajiem 12km sacensību tempā, orientēšanās sprints atkal prasīja lielu skriešanas ātrumu un zibenīgu ceļu izvēli Āgenskalna ielās. Šoreiz
pietrūka tikai 6sekundes un nācās samierināties ar 2. vietu.

Šie divi ļoti veiksmīgie starti noteikti dos sportistam pārliecību par saviem spēkiem un liks ar vēl lielāku centību gatavoties turpmākajām sacensībām.

Orientēšanās trenere Sarmīte Gobiņa

Lieldienās – orientieristam lieliski panākumi!

bottom of page