top of page

Basketbols

Informāciju par sacensībām, kalendāriem un rezultātiem skat. ŠEIT

Treneri

Sandis Dzērve

CCEBF977-9C6D-4F96-A421-C51242F2A616.jpeg

SSG grupa 2016 dz. g.

MT-4 grupa 2011 un 2012 dz. g.

MT-5 grupas 2010 un 2011 dz. g.

Tālr. 29 691 092
E-pasts: sandis.dzerve@gulbene.edu.lv

Treniņu vieta: Gulbenes pilsētas sporta bāzes

Oskars Vīksna

Oskars.jpeg

SSG grupa 2016 dz. g.

MT-7 grupa 2008 dz. g.

Tālr. 22 490 424
E-pasts: oskars.viksna@gulbene.edu.lv

Treniņu vieta: Gulbenes pilsētas sporta bāzes

Vija Kalniņa

Vija.jpeg

MT-2 grupa 2014 un 2015 dz. g.
MT-7 grupa 2007 dz. g.

Tālr. 29 172 452

E-pasts: vija.kalnina@gulbene.edu.lv

Treniņu vieta: Gulbenes pilsētas sporta bāzes

Dainis Mikolajs

Dainis.jpeg

MT-3 grupa, 2013 un 2014 dz. g.

Tālr. 26 682 145

E-pasts: dainis.mikolajs@gulbene.edu.lv

Treniņu vieta: Gulbenes pilsētas sporta bāzes

Pāvels Veselovs

MT-6 grupa 2009 dz. g.

SMP-1 grupa 2006 dz. g.

Tālr. 26 322 842
E-pasts: pavels.veselovs@gulbene.lv

Treniņu vieta: Gulbenes pilsētas sporta bāzes

Raimonds Gabrāns

SMP-3 grupa 2004 dz. g. un 2005 dz. g.

 

Tālr. 27 860 522
E-pasts: raimonds.gabrans@gulbene.edu.lv

Treniņu vieta: Gulbenes pilsētas sporta bāzes

Aktualitātēs un rezultāti LJBL

BBBL sacensībās Igaunijā

Gulbenes novada BJSS U16 basketbola komanda 2. un 3. februārī piedalījās BBBL sacensībās Igaunijā (Viimsi) un aizvadīja perfektu 5 – 0 posmu.

Uzvarot visās spēlēs tika pārspētas:

KK VIIMSI/KESKLINNA KK/GAG 2 (Igaunija) 67 - 59

KK VIIMSI/KESKLINNA KK/GAG 1 (Igaunija) 73 – 60

Stockholm Nordvast/FUBB Basket (Zviedrija) 69 – 56

Alvik Basket (Zviedrija) 73 – 59

Sigulda 82 – 61

Par komandas vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti – Raitis Pušķis un Edgars Bērziņš.

Komandas sastāvā vēl spēlēja: Ralfs Aleksandrovs, Matīss Lācis, Niklāvs Veselovs, Rets Eduards Veinbergs, Alens Beļajevs, Haralds Romanovskis, Raivo Krastiņš, Miks Alberts Gudovskis, Markuss Aleksandrovs.

Komandas treneris – Oskars Vīksna.

Aktualitātes

Gulbenes jaunatnes basketbola sistēma

Basketbola nometne "Mācies spēli pirms spēlē" 2023

No 10. līdz 14.jūlijam jaunie basketbolisti un viņu treneri varēja gūt pieredzi un darboties kopā ar trīs treneriem no ASV. Šogad par nometni rūpējās Gulbenes novada pašvaldība, Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skola un ASV klubs “Athletes in Action” sadarbībā ar individuālās sagatavošanas basketbola skolu (ISBS), kuru vada viens no treneriem Jānis Šulcs.

Nometnē piedalījās gandrīz 90 bērni un jaunieši gan no mūsu, gan no citiem Latvijas novadiem. Nometnes aktivitātes arī šogad bija vērstas uz basketbola meistarības paaugstināšanu, saskarsmes spēju un psiholoģiju. Treniņos tika iesaistīti visi seši mūsu skolas basketbola treneri un trīs treneri no dažādiem ASV štatiem, koledžu klubu treneri Džefs Vestlends un Džo Brauns, gan arī pensionētais vidusskolas, koledžas un NBA treneris Stīvs Midltons, kurš pie mums viesojas jau ceturto reizi. 

Paldies audzēkņiem par dalību nometnē un treneriem, organizatoriem par ieguldīto darbu!

Basketbola nometne "Mācies spēli pirms spēlē" 2022

01.-05.08.2022 Gulbenē norisinājās basketbola nometne "Mācies spēlēt pirms spēlē", ko organizēja Gulbenes novada BJSS, sadarbībā ar Athletes in Action un ISBS. Nometnē piedalījās vairāk kā 80 bērnu. Liels paldies visiem treneriem un audzēkņiem par šo lielisko iespēju darboties kopā un gūt vērtīgas atziņas un pieredzi. Nometnes galvenais treneris Steve Midleton (ASV): " Atlēti darbībā (Athletes in Action) organizācijas mērķis ir sniegt ticību un draudzību Latvijai. Mēs cenšamies mācīt labāko Amerikas basketbolu Latvijas jauniešiem, kā arī vēlamies jaunatnei likt aizdomāties par to-kā kļūt pēc iespējas labākiem, kas viņi var būt savās dzīvēs.

Manuprāt, Latvieši ir silti, viesmīlīgi un draudzīgi. Kopā ar jums mēs jūtamies kā viena ģimene. Gulbenes novada sporta skola ir ļoti laba organizēta ar augsta līmeņa sporta kompleksa telpām, nodrošinot lieliskas iespējas veiksmīgai darbībai. Tādēļ raugoties nākotnē, esam gatavi arī turpmāk nodrošināt amerikāņu treneru vadībā trenēties un mācīties basketbola spēli. Gulbenes jaunieši smagi strādā un ir mācīties griboši. Es vienmēr ar prieku domāju par iespēju kopīgi pavadīt laiku ar jums šeit Gulbenē!"

14/06/2022

Baltijas kausa izcīņa basketbolā

No 10. līdz 12. jūnijam Lietuvas pilsēta Anīkščos norisinājās Baltijas kausa izcīņa basketbolā U15 zēniem un meitenēm.

No 10. līdz 12. jūnijam Lietuvas pilsēta Anīkščos norisinājās Baltijas kausa izcīņa basketbolā U15 zēniem un meitenēm. Turnīrā piedalījās Latvijas, Igaunijas un divas Lietuvas izlases. Latvijas U15 izlasi Lietuvā pārstāvēja arī mūsu Gulbenes novada BJSS audzēknis Adrians Andijs Andževs 🏀🏀🏀 Pirmajā spēlē Latvijai nācās atzīt Lietuvas izlases pārākumu ar 62-76. Adrianam izcils sniegums 29 punkti un 9 rezultatīvas piespēles un 3 pārtvertas bumbas. Otrajā spēlē nācās piekāpties Lietuvas U-14 izlases komandai 87-79. Adrians atzīmējās ar 18 punktiem, 6 rezultatīvām piespēlēm, 6 atlekušajām bumbām un 4 pārķertām piespēlēm. Spēlē pret Igaunijas U-15 izlasi izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru 83-49. Adrians atzīmējās ar 13 punktiem, 10 rezultatīvām piespēlēm un 3 pārķertajām bumbām. Paldies trenerei Vijai Kalniņai un vecākiem par ieguldīto darbu!🏀

Lepojamies ar savu audzēkni.

30/05/2022

Spēle Madonā

Gulbenes novada BJSS jaunie basketbolisti 28.05.2022 Madonā piedalījās Visvalža Eglīša piemiņas kausā.

Pirmajā spēlē tikāmies ar Madonas komandu un svinējām pārliecinošu uzvaru 64-15. Nākošā spēle bija jāaizvada ar Ezerzeme/Rēzeknes BJSS komandu, spēle bija ļoti nervoza un bumba spītīgi negāja grozā. Abas komandas bija līdzvērtīgas un uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams pagarinājums, tajā veiksmīgāki izrādījās Rēzeknes basketbolisti 51-48.

Noslēdzošajā spēlē tikāmies ar Balvu Sp. skola/Rugāju SC komandu un svinējām uzvaru 56-26, kas kopvērtējumā deva 2. vietu turnīrā. Komandas sastāvs: Rinalds Baranovskis, Ričards Kļaviņš, Gustavs Laktuks, Ronalds Strazdiņš, Patriks Apsītis, Toms Heidemanis, Kārlis Āboliņš, Mārcis Zvirgzdiņš, Kārlis Kuharenko, Markuss Lībers, Raiens Opss, Patriks Carevs, Marsels Neilands, Ralfs Taurenis. Paldies turnīra organizētājiem, paldies spēlētājiem par cīņassparu un atdevi laukumā, milzīgs paldies vecākiem, par skaļo atbalstu visas dienas garumā!!!

24/05/2022

Finālsacensības Ventspilī

Gulbenes novada BJSS jaunie basketbolisti U-15 vecuma grupā no 20.05-22.05.2022 aizvadīja finālsacensības Ventspilī.

Pirmajā apakšgrupas spēlē tikāmies ar Bauskas vienību un svinējām pārliecinošu uzvaru 73-55. Otrajā spēlē nācās atzīt Tukuma sporta skolas pārākumu 59-74. Aizraujošā cīņā par pirmo vietu grupā uzvarējām BJBS Rīga/DSN 2 komandu 68-67, uzvaras grozu pēdējās sekundēs realizēja Sandijs Zujevs. Pusfinālā tikāmies ar Mārupes SC komandu, spēle bija ļoti saspringta un spēles uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams papildlaiks. Ar neatlaidīgu cīņu Gulbenes komanda bija pārāka 71-65. Finālā bija jāmērojas spēkiem ar BJBS Rīga/DSN komandu. Neizdevās spēles sākums un nonācām zaudētājos ar -19, lēnām uzlabojām sniegumu abos laukuma galos un ceturtās ceturtdaļas sākumā izvirzījāmies vadībā ar 60-59. Ceturtdaļas turpinājumā notika sīva cīņa, veiksme vairāk uzsmaidīja pretinieku komandai un par 2021./2022. gada LJBL U15 čempioniem kļuva BJBS Rīga/DSN , sudrabs Gulbenes BJSS, bet pie bronzas medaļām tika BJBS "Rīga/DSN-2, kas uzvarēja Mārupes SC 94:70. Talantu piecniekā iekļuva - Adrians Andijs Andževs un Ralfs Aleksandrovs.

Gulbenes komandas sastāvs: Adrians Andijs Andževs, Kristers Ķikusts, Sandijs Zujevs, Jānis Caunītis, Kristers Upītis, Niklāvs Aizpurs, Ričards Aizpurs, Ralfs Aleksandrovs, Matīss Lācis, Raitis Pušķis. Trenere Vija Kalniņa. Milzīgs paldies audzēkņiem par darbu un atdevi, spēlētāji auga no spēles uz spēli. Paldies vecākiem par atbalstu. Paldies cilvēkiem, kas mums ticēja un atbalstīja, kā arī tiem, kas neticēja, tas deva papildus motivāciju!

16/05/2022

LJBL Čempionāts

Pēc 29 gadu pārtraukuma Gulbenes jaunie basketbolisti atkal LJBL Čempioni! Trenera Oskara Vīksnas vadītā U14 zēnu komanda finālturnīrā Valmierā spēja uzvarēt visas 5 spēles un celt virs galvām uzvarētāju kausu.

Finālturnīrā piedalījās valsts spēcīgākās 8 komandas, kas tika sadalītas 2 grupās. Gulbenieši grupas spēlēs uzvarēja Basketbola Klasi (Rīga) 67 - 42, Ventspili 71 - 58 un DSN (Rīga) 45 - 40. Pusfinālā mūsu puišiem pretī stājās Mārupes vienaudži, kas līdzvērtīgu pretestību izrādīja vien spēles ievadā. Spēles beigās uzvara 80 - 57.

Fināla pretinieki bija DSN (Rīga), ar ko šosezon spēlēts jau 3 reizes, tāpēc abas komandas viena otru jau labi pazina un varēja vieglāk izstrādāt spēles plānu. Kontrolējot spēles gaitu no aizsardzības, mūsu puiši izmantoja savas stiprās puses uzbrukumā, spiežoties tuvāk grozam un apdraudot pretiniekus arī ar tālmetieniem visas spēles garumā, beigās uzvarot visai pārliecinoši 75 - 54.

Gulbene: Ričards Aizpurs 29 (11ab, 6rp), Ralfs Aleksandrovs 25, Raitis Pušķis 11, Matīss Lācis 5, Markuss Rauza 3, Renārs Pušpurs 2, Kristers Vanags, Alens Beļajevs, Edgars Bērziņš, Miks Alberts Gudovskis; Niklāvs Veselovs.

Par regulārās sezonas un finālturnīra MVP (vērtīgākais spēlētājs) tika atzīts Ričards Aizpurs. Finālturnīra zvaigžņu pieciniekā iekļāva jau minēto Ričardu Aizpuru un otru mūsu komandas spēlētāju Ralfu Aleksandrovu.

Gulbenes novada BJSS treneris Oskars Vīksna - Prieks, par gadiem ieguldīto darbu treniņos, sacensībās un mācībās, kas dienu no dienas veidoja puišus par ČEMPIONIEM. Paldies vecākiem, kas uztic bērnus Gulbenes basketbolam un spēcīgajām tā tradīcijām. Šodien priecāsimies, bet rīt turpināsim strādāt pie bērnu un jauniešu vispusīgas attīstības gan sportā, gan sadzīvē.

19/04/2022

Talantu nedēļa

Latvijas Jaunatnes basketbola līga no 25.aprīļa līdz 30.aprīlim rīko Talantu nedēļu un aicina iesaistīties visus spēlētājus, vecākus, trenerus!

Viesosimies vairākās Latvijas pilsētās, kur bērniem un jauniešiem būs iespēja iepazīties ar ievērojamiem, profesionāliem, talantīgiem cilvēkiem un uzklausīt dažādus motivējošus un iedvesmojošus stāstus.

Talantu nedēļas noslēgumā sestdien, 30. aprīlī, Rīgas 49.vidusskolā risināsies tradicionālā Talantu spēle U-19 vecuma grupā, kā arī dažādi konkursi, stafetes un citas aktivitātes. Gulbenes novada BJSS Talantu spēlē komandu pārstāvēs Rihards Berkolds, kurš ir arī komandas kapteinis un Rainers Ļisicins.

21/03/2022

BALCIA MINI Kauss

Gulbenes novada BJSS jaunie basketbolisti U-10 grupā 17. martā Gulbenē sekmīgi piedalījās BALCIA MINI Kausā.

Turnīrs sastāvēja no basketbola tehnikas elementiem un basketbola spēles. Pirms katras spēles bija jāizpilda 2 stafetes, ar iegūto punktu skaitu sākās basketbola spēle. Gulbenes komanda tikās ar Smiltenes, Madonas un Jēkabpils komandām un visās spēlēs tika gūti pārliecinoši panākumi! Šie panākumi ļāva nopelnīt vietu NBA Junioru līgā. 

Komandas sastāvs: Ričards Kļaviņš, Mārcis Zvirgzdiņš, Rinalds Baranovskis, Ronalds Strazdiņš, Gustavs Laktuks, Ralfs Taurenis, Kārlis Kuharenko, Patriks Apsītis, Raiens Opss, Toms Heidemanis, Markuss Lībers, Kārlis Āboliņš, Ēriks Smagars. Treneri Dainis Mikolajs un Raimonds Gabrāns saka lielu paldies puišiem par atdevi un cīņu treniņos, kā arī vecākiem par atbalstu tribīnēs!

19/01/2022

BBBL ziemas kauss

Gulbenes novada BJSS U-15 grupas basketbola komanda no 14-16.01.2022 piedalījās BBBL ziemas kausa izcīņā.

Turnīra pirmajā dienā tika izcīnītas divas uzvaras 58-47 pret SK Nord/Kalev Cramo un 60-56 pret Sportabode komandām. 

Otrajā dienā sīvā cīņā nācās atzīt Zviedrijas Alvik Basket komandas pārākumu ar rezultātu 55-58, kā arī piekāpties Daugavas sporta nama komandai 51-69. Noslēdzošajā dienā turnīrs tika noslēgts uz pozitīvas nots uzvarot BS Rīga/Rīdzenes komandu ar rezultātu 56-51.

Komandā spēlēja: Adriāns Andževs, Kristers Ķikusts, Ralfs Aleksandrovs, Sandijs Zujevs, Eduards Stabiņš, Kristers Upītis, Niklāvs Aizpurs, Jānis Caunītis, Alans Beļajevs, Rainers Tomsons.. Turnīra rezultatīvākais spēlētājs un piespēlētājs Adriāns Andževs ar 23.2 punktiem un 5.4 rezultatīvām piespēlēm. Komandas vērtīgākie spēlētāji Adrians Andževs, Ralfs Aleksandrovs, Kristers Ķikusts. 

Trenere Vija Kalniņa “Milzīgs paldies par puišu uzņēmību, drosmi stāties pretī komandām, kas aktīvi ir trenējušies un piedalījušies sacensībās arī ierobežojumu laikā. Atbilstoši savām spējām nospēlēja komandas vērtīgākie spēlētāji, bet patīkami pārsteidza savā pirmajā starptautiskajā turnīrā arī Kristers Upītis un Eduards Stabiņš. 

Šis turnīrs parādīja kādā virzienā mums ir jāstrādā treniņos. Svarīgākā atziņa pēc turnīra, ka galvenais ir attieksme pret darbu un pret spēli. Paldies arī vecākiem, kas atbalstīja savu komandu.”

06/01/2022

Noslēdzies Baltijas jūras kauss, kas norisinājās Igaunijā Tallinā

Latvijas U-16 kadetu izlase, turnīra izcīnīja otro vietu uzvarot Igaunijas vienību 73:60 (15:17, 41:30, 62:44).

Rolands Šulcs ieguvis treneru uzticību nospēlēja otro lielāko spēles laiku gandrīz 27 minūtes, guva 6 punktus, izcīnīja 7 atlekušās bumbas, atdeva 1 rezultatīvu piespēli un 1 reizi pārķēra pretiniekiem bumbu. 

Latvijas U-18 junioru izlase trīs komandu konkurencē izcīnīja trešo vietu piedzīvojot divus zaudējumus Latvija – Čehija 77:84, Latvija – Igaunija 62:87. Rihards Berkolds cīņā ar Igaunijas vienību nospēlēja lielāko spēles laiku komandā gandrīz 27 minūtes, guva 2 punktus, izcīnīja 6 atlekušās bumbas, atdeva 2 rezultatīvas piespēles, kā arī pa reizei pārķēra pretinieku bumbu un bloķēja metienu. 

Cīņā par pirmo vietu Čehijas izlases pārspēja Igauniju ar 84:80. Prieks par mūsu audzēkņiem, kas guva vērtīgu starptautisko spēļu pieredzi un novēlam veiksmi turpmākajā karjerā.

bottom of page